FAQ

Otázka: Co je toto za server?
Odpověď: Toto je MCHELL, tedy pekelný minecraft server.

Otázka: Chybí mi VIP výhody. Budou zde nějaké?
Odpověď: V blízké budoucnosti je v plánu přidání VIP výhod, jako například různé kity, létání a podobné. Stačí si počkat.

Otázka:  Chtěl(a) bych se stát členem A-Teamu. Je to možné?
Odpověď: Pokud máš zájem o vstup do A-Teamu, vytvoř na foru příspěvek, ve kterém se prezentuješ, odchyť si majitele přímo ve hře, nebo ho kontaktuj pomocí skype: Powerack. Pak se uvidí, podle tvých schopností, jestli budeš přijat(a).

Otázka: Je hraní na tomto serveru zdarma?
Odpověď: Ano, hraní na tomto serveru je zcela zdarma, ovšem přicházíš tím o výhody. Pokud se ti ale hraní na serveru zalíbí, bude možné zakoupit si VIP výhody, čímž přispěješ na jeho provoz.

Otázka: Pokud přispěji na provoz serveru, například zakoupením VIP, nebo sponzorským darem, jakou mám jistotu, že budete server provozovat i nadále?
Odpověď: S provozem serveru to myslím opravdu vážně. Jakýkoliv „podraz“ z mé strany by akorát pošpinil mé jméno, což nedopustím. Veškeré vámi poskytnuté finanční příspěvky budou použity pro upgrade serveru, případně na zaplacení výdajů s ním spojených (energie, data).

Otázka: Na jakém hardwaru je momentálně server spuštěn?
Odpověď: Momentální testovací server je na VPS s limitem 2 GB RAM a 5 GB HDD. Jaký přesně hardware to je, jsem bohužel nebyl schopen zjistit. Po úspěšném nastavení všeho potřebného bude server přesunut na jiný, výkonnější stroj.

Otázka: Jaký hardware bude použit pro finální server?
Odpověď: Pro finální server mám speciálně předpřipravený počítač s 8 GB RAM a 500 GB místa pro svět, zálohy a podobně. Přesnou specifikaci udám těsně před oficiálním spuštěním.

Otázka: Jak je to se zálohováním?
Odpověď: Zálohy světa a kompletní zálohy serveru se budou jednou denně po restartu ukládat na cloudové úložiště a externí disk, aby byly zdvojené. Pokud by přeci jen došlo k nějaké chybě, může se server obnovit alespoň z jedné ze dvou záloh.

Otázka: Na hlavní stránce vidím pořád to samé. Změní se to?
Odpověď: Vyčkej. Na celém projektu dělá momentálně pouze jedna osoba a všechno najednou se stihnout nedá. Vše, včetně fóra, bude přidáno a kompletně implementováno v následujících týdnech, jakmile bude vše správně nakonfigurované a ověřené.

Otázka: Vidím, že máš opravdu hodně práce. Mohu nějak pomoci?
Odpověď: ANO! Tím, že se přihlásíš o post v A-Teamu. Jsem na skype v rozumnou denní dobu, tedy mezi 12:00 a 18:00. Kontaktovat mne můžeš ve všední dny na skype: Powerack.